joi, 12 iunie 2025
Inițiativa pentru o Justiție Curată
  • Acasă
  • Despre Coaliție
    • Parteneriat
    • Misiune / Viziune
  • Știri
  • Alerte
  • Jurnalisti in Serviciul Public
  • Investigații
  • Orașul Uitat
No Result
View All Result
  • Acasă
  • Despre Coaliție
    • Parteneriat
    • Misiune / Viziune
  • Știri
  • Alerte
  • Jurnalisti in Serviciul Public
  • Investigații
  • Orașul Uitat
No Result
View All Result
Inițiativa pentru o Justiție Curată
No Result
View All Result

Cum constribuie instituțiile la îmbogățirea familiei lui Nini Săpunaru

byIJC
9 ani ago
ininvestigatii
2 min read
1.4k 58
Primăriile liberale din Vrancea, piețele agroalimentare din Focșani dar și paznicii pădurii sunt clienții medicului psiholog Camelia Săpunaru.

Primării, Spitalul Județean și Garda Forestieră au contribuit semnificativ la veniturile anuale ale familiei deputatului PNL de Vrancea, Nini Săpunaru. Potrivit declarației de interese recent publicate de parlamentarul vrâncean, soția sa, Camelia Săpunaru, medic psiholog, a câștigat anul trecut, pe lângă salariul de la Spitalul din Focșani, peste 19 mii de lei, adică peste 4 mii de euro din contracte cu instituții publice, denumite „prestări servicii”.


sapunaru avere2sapunaru avere


Primăriile comunelor Andreiașu, Jariștea, Sihlea, Vizantea Livezi și Slobozia Bradului, toate cu primari liberali în 2015, dar și Dumitrești, cu primar PSD în 2015, au încheiat contracte prin școlile din comună cu soția lui Săpunaru. În plus, și Administrația Piețelor din Focșani, al cărei șef este liberal, dar și Garda Forestieră, au ales-o pe soția deputatului pentru prestări servicii în calitate de medic psiholog.


sapunaru interese sapunaru interese2


Săpunaru: „Nu am sunat pe nimeni, ei au ales-o”

Întrebat dacă este doar o coincidență faptul că soția sa este preferata unor primării cu primari din același partid pentru contracte din bani publici, deputatul liberal Nini Săpunaru spune că totul se datorează profesionalismului de care dă dovadă medicul. „Este o pură coincidență, eu n-am sunat pe nimeni pentru contracte, de fapt, dacă vă uitați pe declarațiile din ultimii ani, ele figurează an de an și nu sunt sume mari”, a declarat Săpunaru.

Nini Sapunaru si Camelia Sapunaru

Tags: Nini SapunaruSebastian OanceaVrancea
Share31Tweet19
Previous Post

Conu’ „Sebi” Ghiță, față cu reacțiunea. Ministrul Ghinea l-a dezbrăcat, pe Ghiță, de aparențe

Next Post

Amânări istorice în Dosarul Retrocedărilor lui Mazăre. Neglijenţa unei grefiere duce procesul la termenul cu numărul 90

Related Posts

Facturi duble la firma care se pregătește să ia miliardul pentru gunoiale din Sectorul 2

6 ani ago

Consilierii locali care au refuzat ca orașul Constanța să fie parte în dosarul lui Mazăre: lista rușinii

6 ani ago

Cazul de trafic de copii din Țăndărei, nerezolvat de justiția română nici după 8 ani

7 ani ago

Clanul Bashar al-Assad – stăpân în baza militară a armatei române

7 ani ago

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Cele mai citite

  • București: 100 de ani de tradiție aruncați la gunoi. Fosta Fabrică de bere Rahova, între ruină și pericol public

    529 shares
    Share 212 Tweet 132
  • Cea mai veche navă cu zbaturi din lume aflată în funcțiune, Tudor Vladimirescu, a devenit vas de protocol al PSD

    765 shares
    Share 514 Tweet 105
  • Virgil Petrea (USR)

    37 shares
    Share 15 Tweet 9
  • „Am fost colegi de liceu și buni prieteni, dar nu mai cred în Sorin Grindeanu”

    81 shares
    Share 32 Tweet 20
  • Valea Călugarească: Conacul Matac şi biserica Sfântul Nicolae – Schiau, două clădiri vechi de peste 100 de ani, abandonate de proprietari

    414 shares
    Share 165 Tweet 103
  • Acasă
  • Despre Coaliția Inițiativa pentru o Justiție Curată
  • Rapoarte
  • Senatorii României
  • text homepage 9
© 2019 justitiecurata.ro - susținut de Freedom House România și PressHub.
No Result
View All Result
  • Acasă
  • Despre Coaliție
    • Parteneriat
    • Misiune / Viziune
  • Știri
  • Alerte
  • Jurnalisti in Serviciul Public
  • Investigații
  • Orașul Uitat

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In